Neden Biz

Biz Öğrencilerimiz ve Çalışanlarımızla Büyük Bir Aileyiz

Yetkin ve cana yakın personelimiz; kendisi, ailesi ve ülkesi için ilim tahsil eden öğrencilerimiz ve iyiliğin yaygınlaşmasını amaçlayan yöneticilerimizle büyük bir aileyiz.

      Sıddık Akdoğan

Kurucu / Genel Müdür

 

 

BÜLBÜLZADE ÖĞRENCİ YURTLARI

Vakfımızın kuruluş amaçlarından biri eğitimdir. Kurulduğu günden beri her yaştan insanımızın özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi için özel çaba sarf etmektedir. Vakfımız, yaz okulları, evde karakter eğitimi ve orta öğretim çalışmalarıyla çocuklarımızın; yüksek öğretim çalışmalarıyla gençlerimizin; aile eğitimiyle ebeveynlerimizin kişisel ve toplumsal bilinçlerinin yükseltilmesi, neslin ıslahı ve arzın imarına katkılarının artırılması için hayat boyu eğitimi amaçlamıştır. 

Hayat boyu eğitimin bir ayağı olarak, gençlerimizin eğitimine ve neslin ıslahına hizmet için Bülbülzade Öğrenci Yurları fikri 2007 yılında projeye dönüştü. Her metrekaresinin verimli kullanılması ve sadece konaklama değil, bir yaşam alanının sunulması için Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakıf idare merkezi, Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM), İstikrar Spor Kulübü, Katre Sanat Akademisi ile Bülbülzade Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarından oluşan “Eğitim ve Hizmet Merkezi” inşaatına 2008 yılında başlandı. Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ve sosyal donatıları inşaatı 2012’de tamamlanıp hizmete başlarken, Bekam ve Kütüphane binaları 2013 yılında tamamlandı. İnşaatına 2012 yılında başlanan Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu ise 2014’de tamamlanarak 2014-2015 akademik yılında faaliyetine başladı.

BÜLBÜLZADE ÖĞRENCİ YURTLARI: BİR YURTTAN FAZLASI

EĞİTİM SOSYAL KÜLTÜREL VE SPORTİF FAALİYETLER

Bülbülzade Öğrenci Yurtlarımız sağlıklı, kültürlü, ahlaklı ve bilinçli nesillere öncülük yapmanın yanında yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin okul dışı zamanlarını verimli değerlendirmelerine yardımcı olmak, milli, manevi, sosyal, kültürel, bedensel yönden gelişimlerine destek olmak, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek, amacıyla eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenmektedir.

EĞİTİM FAALİYETLERİ

Öğrencilerin yükseköğrenim hayatları süresince bireysel ve akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli kurslar, seminer, konferanslar ve tecrübe paylaşım programları düzenliyoruz.

SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER

Bülbülzade Öğrenci Yurtları konaklamaktan ibaret sayılan yurt anlayışını; sağlıklı yaşam, kültür, sanat, medya, toplumsal duyarlılık alanlarıyla yeni bir konsepte dönüştürdü.

Vakıf kompleksi içerisinde yer alan Katre Sanat Merkezimiz aracılığıyla öğrencilerimiz; ney, bağlama, hat, ebru, mozaik, tiyatro vb birçok alandaki kurs ve etkinliklerle sanatla tanışıyor.

Ortadoğu medya merkezimiz ise başta radyo- tv öğrencileri olmak üzere ilgi duyan öğrencilerimize; geleceğin yazar, çizer, radyo-tv ve sinemacıları olarak yetişmeleri için katkıda bulunuyor.

Öğrencilerimiz dilerlerse, Vakfımızın yürüttüğü toplumsal duyarlılık projelerinde yer alarak insanların hayatlarını kolaylaştırabiliyorlar.

SPORTİF FAALİYETLER

Sağlıklı kafa sağlıklı vücutta bulunur ilkesinden hareketle öğrencilerimizin sağlıklı yaşam için spor ile uğraşmalarını teşvik ediyoruz. Öğrencilerimizin, bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak için sportif faaliyetleri teşvik ediyoruz.

Kayıtlı Öğrencilerimiz, İstikrar Spor Kulübü, spor ve fitness salonlarından ve yüzme havuzu imkânlarından ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Öğrencilerimiz sağlıklı yaşam için veya lisanslı olarak basketbol, voleybol, hentbol ve futbol gibi takım oyunlarının yanı sıra; bireysel Uzakdoğu sporlarını da yapabiliyorlar.

KÜTÜPHANE HİZMETLERİ

Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi bünyesinde, içerisinde Bülbülzade Abdullah Edip Efendi’nin kitaplığının da yer aldığı zengin içeriğe sahip, Gaziantep’in İlk ve en büyük sivil kütüphanesi; öğrencilerimize hizmet veriyor. Kütüphane hizmetinin yanı sıra burada düzenlenen kurs, seminer, konferans vb organizasyonlar öğrencilerimize ufuk kazandırıyor.

Vizyonumuz

Sahih bilgi, salih amel ve sağlıklı iletişim ile Neslin Islahı ve Arzın İmarına katkıda bulunarak; Hakkaniyetli ve Medeni Bir Dünya İnşasında payını artıran bir yurt olmaktır.

Misyonumuz

Çalışanlarımız ve öğrencilerimizle beraber edebi bir tavır, estetik bir bakış açısı ile bilgi, düşünce ve hizmet üretiyor; adalet, özgürlük ve merhametin tesisi için çalışıyoruz.

İlke ve Değerlerimiz

Öğrencilerimiz misafirimizdir; yetişmelerinde olumlu bir iz bırakmayı hedefleriz.

Öğrencilerimize güvenli, huzurlu, konforlu, temiz ve rahat bir ortam sağlamak önceliğimizdir.

Tüm iletişim araçlarını kullanarak şeffaf, modern ve dinamik bir yapıda faaliyetlerimizi sürdürürüz.

Hedefimiz; öğrencilerimize, çalışanlarımıza ve ilişki içerisinde bulunduğumuz tüm paydaşlarımıza katkılarımızı sürekli geliştiren dinamik bir yurt olmaktır.

Whatsapp Destek